609 202 080

Rodzaje naszego druku

Rozdzielczość druku uzależniona jest od wielkości kropli jaką może wyrzucać głowica danej maszyny. Im mniejsza kropla tym rozdzielczość jest większa i pozwala na oglądanie poprawnego wydruku z małej odległości, ale niestety jest to związane ze zmniejszeniem prędkości druku oraz wyższym kosztem atramentu. To jest przyczyna, która spowodowała, że dla prac które będą oglądane z miejsc odleglejszych stosujemy głowice o większej kropli. Dlatego w naszym kalkulatorwydrukow.pl uzależniliśmy cenę wydruków od odległości z jakiej będą oglądane. Dla prac przeznaczonych do oglądania z większych odległości cena druku jest niższa.

Natryskowy druk solwentowy jest sposobem przenoszenia wirtualnych, cyfrowo zapisanych obrazów graficznych na podłoża rzeczywiste, pokryte polichlorkiem winylu jak np: folie samoprzylepne, tkaniny banerowe, lub w inny sposób spreparowane materiały np. papier, tkaniny lub folie poliestrowe za pomocą atramentów rozpuszczonych w roztworach organicznych wysychających pod wpływem powietrza. Trwałość takiego druku na zewnątrz wynosi 2-3 lata. We wnętrzach ponad 70 lat.

Natryskowy druk UV jest sposobem przenoszenia wirtualnych, cyfrowo zapisanych obrazów graficznych na podłoża rzeczywiste o niemal dowolnie przygotowanej powierzchni za pomocą atramentów rozpuszczonych w roztworach organicznych wysychających pod wpływem silnego światła UV.  Łatwość przywierania takiego atramentu do różnych powierzchni spowodowała możliwość druku nie tylko na banerach, papierach i foliach, ale również na płytach PCV, płytach dubond, laminatach meblarskich, szkle, pleksi, stali itd. Trwałość takiego druku na zewnątrz wynosi 2-3 lata. We wnętrzach ponad 70 lat.

Projekt i realizacja: SINTE