Historia firmy

 

Firma Studio  Technik Cyfrowych powstała jesienią roku 2002 z wyodrębnienia  filii zajmującej się cyfrową obróbką obrazu w Przedsiębiorstwie Tomaszewski i S-ka. Dzięki temu kontynuowane są bogate czterdziestoletnie doświadczenia dotyczące tworzenia wysokiej jakości obrazów barwnych.  Jej właściciel Krzysztof Tomaszewski od lat siedemdziesiątych nieustannie kontynuuje prace związane z realizacją jego pasji, jaką na początku była fotografia analogowa w reklamie, następnie fotografia cyfrowa kopiowana na nośniki analogowe a obecnie i to już od dziewiętnastu lat tworzenie reklam z nośników cyfrowych za pomocą komputerowego druku natryskowego. Konsekwentnie przez wszystkie lata swojej działalności był ukierunkowany na działania związane z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi.

 

W chwili obecnej Studio TC jest liderem na rynku łódzkim i jedną  z najnowocześniejszych oraz  najlepiej zorganizowanych drukarni wielkoformatowy w Polsce.W skład drukarni wchodzi sześć drukarek umożliwiających druk na papierach, foliach, plandekach, i tkaninach technicznych do szerokości 310 cm oraz na podłożach sztywnych (szkło, plexi, laminowane płyty paździerzowe, PCV, blachy stalowe i aluminiowe),  do szerokości 150 cm. Oprócz tego do wykańczania wydruków firma posiada laminator szer. 160cm a także ploter szerokości 160 cm do wycinania folii, zgrzewarki do banerów, automatyczną oczkarkę i obcinarki do plakatów.

W 2002 drukarnia zatrudniała jednego pracownika i mieściła się w Łodzi przy ul. Kilińskiego 169. Wykonywała wydruki na drukarkach wodnoatramentowych. W lipcu 2003 roku nastąpiła przeprowadzka do nowo wykończonego budynku przy ul. Trwałej 10. W roku 2004 zakupiona została pierwsza drukarka na atramenty solwentowe. Firma rozrastała się. Przybywało pracowników, powiększał się park maszynowy. W 2005  zakupiona została kolejna drukarka tym razem przy wsparciu  programu  unijnego. Zimą  2007 roku dla maszyn i czterech pracowników było stanowczo za ciasno na 90 mkw. Siedziba firmy  i studio fotograficzne pozostało na Trwałej a drukarnia została przeniesiona do budynków przy ul. Wólczańskiej 247. Jednocześnie zostały zakupione następne urządzenia. Po  roku  oddano  do użytku  halę  do  wykańczania  banerów,  co  w rezultacie dało powierzchnię produkcyjną 400 mkw. Wiosną 2010 roku zagospodarowana została kolejna hala i obecnie powierzchnia produkcyjna drukarni wzrosła do 530 mkw, gdzie znajduje zatrudnienie 11 pracowników i cztero-osobowa rodzina właściciela firmy.

Jeśli zauważyłeś błąd na stronie prosimy o wskazanie go poprzez wysłanie informacji na e-mail: stcdruk@gmail.com